O našich matracích!

ZÁKLADNÍ PĚNOVÉ MATERIÁLY

Při stavbě matrací GRAND KOIL jsou v zásadě používány čtyři základní typy pěn. Všechny splňují příslušné normy a certifikační specifikace. Každý z materiálů má své výrazné pozitivní vlastnosti ale i nevýhody, které jsou díky promyšlené kombinaci pěn výrazně potlačeny.

PU COMFORT PĚNA
PU COMFORT, tedy polyuretanová pěna se vyrábí „zpěněním“ speciální polyuretanové hmoty. Proces výroby PU pěn prošel inovacemi, které zaručují zdravotní nezávadnost materiálu (PU pěny jsou v současné době díky technologickému postupu kvalitnější než kdysi klasický molitan). Mezi výhody polyuretanové pěny patří nižší hmotnost a tedy i snazší manipulace s matrací, pružnost, tvarová stálost a cenová dostupnost. Na tomto místě je však nutností upozornit, že kvalita PU pěn může být různá. Grand Koil matrace obsahují pouze PU pěny prémiové kvality, splňující příslušná certifikační kritéria. Není příliš vhodná do vlhčího prostředí, protože oproti jiným materiálům má nižší vzdušnost. Samotné matrace mohou být vyráběny z jedné vrstvy PU pěny nebo z více vrstev různých druhů pěn a materiálů (tzv. sendvičové matrace). Označení RE PU znamená, že se jedná o pojenou PU pěnu (jedná se o spojené kousky PU pěny). RE PU pěny Grand Koil zásadně nepoužívá. Matrace z PU COMFORT pěn jsou vhodné pro všechny druhy podkladů. Pokud je matrace z PU pěny umístěna na pevný podklad, zvyšuje se riziko napadení matrace plísněmi a snižuje se zároveň životnost matrace.

HR FLEXI PĚNA
Studená FLEXI pěna, nebo také HR FLEXI pěna, je materiál charakteristický velkými póry a díky tomu má dobré thermoregulační schopnosti a prodyšnost. FLEXI pěna je vyrobena z kvalitní PUR pěny za použití moderní technologie, tzv. výroby za studena. Vyniká tvarovou stálostí a vysokou elasticitou. Materiál samozřejmě umožňuje kombinovat různé tuhosti pěn a díky tomu lze zvolit matraci, která tělu vytvoří vhodnou oporu podle konkrétních požadavků. Při výrobě matrací Grand Koil se využívá nejkvalitnější forma HR FLEXI pěny označovaná jako HD. Matrace ze studené pěny jsou vhodné pro všechny typy podkladů, jádro by mělo mít ideálně výšku 14 cm a více.

VISCO PAMĚŤOVÁ (LÍNÁ) PĚNA
Byla vyvinuta pro kosmický program NASA. Má výjimečné vlastnosti. Díky efektu pomalého vracení se pěna dokonale přizpůsobí tvaru těla, podrží ho v optimální poloze a svou měkkostí dodá tělu velmi příjemný pocit při ležení. Díky schopnosti buněk líné pěny předávat si navzájem tlakovou energii, rozloží pěna váhu těla plynule na celý povrch těla, což způsobí omezení převracení se během spánku až o 80 %. Tím spánek dostává rozměr skutečné regenerace a odpočinku. Líná pěna také zabraňuje vzniku proleženin u dlouhodobě ležících osob. Díky svým vlastnostem udržuje místa, kde nejčastěji vznikají proleženiny, trvale v měkké pěně, čímž jim zabraňuje. Matrace z líné pěny byly vyvinuty speciálně pro osoby obzvláště citlivé na otlačení a které trpí bolestmi zad. Jedná se o unikátní pěnu, jejíž tvrdost se mění v závislosti na teplotě. To znamená, že při kontaktu s tělesným teplem pěna měkne. Díky efektu tzv. pomalého vracení se do původní polohy nabízí rovnoměrné rozložení tlaku matrace na lidské tělo, což má pozitivní vliv na krevní oběh. Současně se tělo stabilizuje v optimální poloze a méně se otáčí, což přispívá ke klidnému spánku. Viscoelastická pěna zajistí díky své otevřené buněčné struktuře a prodyšnosti velmi příjemné spací klima.

LATEXOVÁ PĚNA
Je vyráběna nejmodernější metodou kontinuálního lití, která oproti nejčastěji používanému odlévání latexu do forem zajišťuje stejné vlastnosti matrace na celé ploše. Latex se vyznačuje vysokou měkkostí, která dává zákazníkům velmi příjemný pocit při ležení. Latexové matrace jsou doporučovány odborníky pro své výborné ortopedické vlastnosti. Díky své měkkosti jsou vhodné na polohovací rošty. Současně je latex velmi vzdušný, čímž snadno odvětrává vlhkost. Latexová pěna použitá v matracích Grand Koil má obsah kaučuku v rozmezí 85-90%. Mluvíme tedy o přírodním materiálu. Latexová matrace je komfortní, extrémně dlouho trvanlivá a má velmi vysokou elasticitu. Není toxická a neohrožuje životní prostředí. Je to 100% přírodní produkt. Latexová pěna má otevřenou strukturu buněk. Umožňuje volnou cirkulaci vzduchu a je prevencí proti tělesnému pachu ukládajícímu se v matracích. Chová se jako živoucí organismus, který může dýchat. Latexová matrace je velmi flexibilní a tvarově stálá i po mnoha letech užívání (neproleží se), po stlačení (kompresi) se velmi rychle vrací do původního tvaru. Díky této vlastnosti umožňuje volný pohyb bez omezení. Má vysokou antibakteriální odolnost, čímž se stává velmi bezpečným produktem pro děti i dospělé. Velmi oblíbený typ matrací. Populární jsou zejména z důvodu příznivých cen ale i pro řadu dalších specifických výhod. Jejich jádro je vždy tvořeno jen jedním druhem pěny. Disponuje vysokou pružností, což umožňuje použití i na výrazně polohovatelné rošty.

Pěnové matrace

Pěnové matrace jsou lehké, snadno se s nimi manipuluje. Jsou elastické, eliminují tlakové body a poskytují dobrou oporu páteři. Stavba těchto matrací je jednoduchá, osvědčená a spolehlivá. Mimo syntetické materiály se do této kategorie řadí i 100% přírodní latexová pěna. Vyniká dlouhou životností, mimořádným komfortem, přirozeně antibakteriálními a antialergenními schopnostmi. Pěnové matrace GRAND KOIL uspokojí požadavky širokého spektra uživatelů.

Sendvičové matrace

Sendvičové matrace jsou modifikací pěnových matrací, přičemž doznaly výrazného rozšíření v několika posledních letech. Skládají se minimálně ze dvou vrstev pěn odlišných vlasností. Kombinací různých materiálů se jejich klady doplňují a výsledkem je matrace s velmi dobrou oporou páteře a minimem tlakových bodů. Sendvičové matrace se vyznačují rovněž tvarovou stálostí , která omezuje nežádoucí deformace. Navíc díky různorodé skladbě se u sendvičových matrací nabízí možnost vybrat si z více cenových variant, při zachování vysoké kvality produktu. Sendvičové matrace GRAND KOIL vynikaji poctivou stavbou, vysokým komfortem, špičkovou kvalitou.

Taštičkové matrace

Pro taštičkové matrace je charakteristické jádro z individuálně pracujících pružin zabalených do textilních sáčků, takzvaných taštiček. Díky tomu, že jsou na sobě jednotlivé prvky nezávislé, je lze lehce zónovat. Taštičkové matrace pak poskytují tělu velmi dobrou až excelentní oporu. Dalšími pozitivy tohoto typu matrací je, že jsou velmi vzdušné a hygienické, vynikají trvanlivostí a své vlastnosti si uchovávají po dlouhou dobu. GRAN KOIL při stavbě svých matrací používá jen ty nejkvalitnější materiály. V případě taštičkových matrací zapouzdřuje pružinové jádro různými typy pěn, v důsledku čehož výsledné produkty dosahují skvělých paramertrů. Na rozdíl od řady jiných výrobců používá pěny i na bocích matrací, tímto je zpevňuje a prodlužuje jejich životnost. Extra vysoké matrace navíc opatřujeme obvodovým rámem chránícím jádro před deformací. Taštičkové matrace GRAND KOIL jsou skvělou volbou pro Váš zdravý spánek.

Přistýlkové matrace

Přistýlkové, renovační, vrchní, krycí a podobné přívlastky poměrně dobře vystihují funkci těchto nízkých matrací. Jejich použitím lze výrazně vylepšit vlastnosti stávající matrace a prodloužit tak její životnost. Vašemu lůžku dodají antibakteriální a antialergenní prostředí, zejména však komfort a pohodlí. Použitím přistýlky obnovíte zdravé mikroklima lůžka, které bude volně dýchat a nebude se přehřívat. V neposlední řadě dojde ke změkčení ložné plochy, vyrovnání nerovností a odstranění tlakových bodů staré matrace. To zaručí kvalitní a zdravý spánek. Použít přistýlky lze i samostatně například pro příležitostní přespání návštěvy či jako podložka dětem při hraní.